Okularki

1 produktów

Okulary do pływania

Wśród wielu sportów, które cieszą się dużą popularnością i są dostępne dla każdego jest pływanie. Rekreacja w wodzie może być uprawiana przez małe dzieci, osoby dorosłe oraz seniorów. Jest też dostępna przez 12 miesięcy w roku – latem na otwartych kąpieliskach, zimą – na basenie. Pływanie jest wyjątkowo korzystne dla organizmu. Nie tylko poprawia ogólną kondycję i stan zdrowia, ale też skutecznie rozwija płuca i wzmacnia serce. Dla wielu osób jest też sposobem na kontakt z innymi ludźmi.Aby zachęcić do pływania maluchy i zapewnić komfort osobom dorosłym warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Są nim odpowiednie okulary basenowe. Wyróżniają się one charakterystyczną konstrukcją, dzięki której dobrze przylegają do twarzy i chronią oczy podczas kąpieli.

Ochrona przed wodą, chlorem i poprawa widzenia

Jednym z problemów, jaki trzeba pokonać podczas nauki pływania jest otwarcie oczu w wodzie. Dla wielu osób początkujących jest to duże ograniczenie, w efekcie którego pływają one na ślepo i nie koncentrują się na prawidłowych ruchach czy oddychaniu. Okulary basenowe nie tylko pozwalają wyeliminować tę przeszkodę, ale też chronią narząd wzroku przed drażniącym działaniem chloru. Dodatkowo na poprawę komfortu może wpływać właściwy wybór modelu, który będzie dobrze dopasowanych do twarzy i wygodny. Problemem bywa też parowanie okularów pływackich, które można wyeliminować wybierając szkła z powłoką Anti-FogOkulary marki Spokey wykonane w takiej technologii są też wyposażone w filtr UV, co pozwala na ich wykorzystanie także latem na otwartych basenach i kąpieliskach.

Jak wybrać okulary do pływania?

Okulary do pływania przede wszystkim powinny być dobrze dopasowane do twarzy użytkownika. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno modele dziecięce, jak i dla dorosłych. Ważna cechą jest też materiał, z którego zostały wykonane. Powinien on być odporny na pękanie, dzięki czemu nie będzie zagrażał pływakowi w przypadku pęknięcia. Najlepsze modele są wykonane z wytrzymałego poliwęglanu, który jest lekki, a jednocześnie ma bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną. Wybierając model warto również zwrócić uwagę na zastosowane w nim technologie. Jedną z nich jest wspomniana powłoka Anti-Fog, która eliminuje parowanie okularów pływackich. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać okulary do pływania, zwróć uwagę na silikonowe wykończenia szkieł oraz paski, które utrzymują całość wokół głowy. Znajdziesz je w wielu modelach marki Spokey przeznaczonych do pływania rekreacyjnego.

Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Liczba: 1

na stronę
Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Liczba: 1

na stronę