Stepy

1 produktów

Stepy

Step do ćwiczeń – co to jest?

Step przyrząd do ćwiczeń to niewielkie, prostokątne urządzenie, które przypomina stopień schodów albo podnóżek, ułatwiający dosięgnięcie czegoś z wyższej półki. Jest nieodzownym elementem treningu zwanego aerobikiem. To jedna z popularniejszych form aktywności fizycznej, szczególnie lubiana wśród kobiet.

Aerobik narodził się w latach 90. ubiegłego wieku. Jego prekursorką i propagatorką była trenerka Gin Miller. Cała sztuka polega na wchodzeniu i schodzeniu z platformy w odpowiednich konfiguracjach. To doskonałe urozmaicenie codziennych ćwiczeń, które pozwala zaangażować wiele partii mięśni. 

Wykonywane w rytm ulubionej muzyki, może dostarczyć sporo frajdy. Możesz dodatkowo chwycić hantelki w dłoń, aby zwiększyć obciążenie i trudność ćwiczeń. Efekty dostrzeżesz prędzej niż się spodziewasz. Mimo swojego niepozornego wyglądu, step naprawdę potrafi zdziałać cuda.

Stepy do ćwiczeń i ich główne zalety

Step to najintensywniejsza odmiana aerobiku, dlatego step do ćwiczeń będzie Twoim wielkim sprzymierzeńcem, jeśli chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy. Podczas jednej sesji możesz spalić nawet 500 kalorii!

Poza tym step do aerobiku pomoże Ci pięknie wymodelować sylwetkę. Wzmacnia i rozwija w szczególności mięśnie dolnych partii ciała: pośladki, uda oraz łydki. Jednak to nie jedyne pozytywy.

Ten rodzaj aktywności fizycznej pozwoli Ci poprawić ogólną kondycję fizyczną i samopoczucie. Wspomoże koordynację ruchową. Zadba o Twoje serce, uchroni przed chorobami układu krwionośnego i oddechowego. 

Co więcej, sprzęt ten jest naprawdę niewielki. Zmieści się w każdym mieszkaniu, nawet w małym pomieszczeniu. Nie będziesz potrzebował wiele miejsca, żeby zapewnić sobie pełnoprawny trening. Tym bardziej że ćwiczy się na stojąco. Jest banalnie prosty w obsłudze, w przeciwieństwie do innych, skomplikowanych sprzętów, które możesz spotkać w każdej siłowni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Najlepszy step do aerobiku dla Ciebie!

Najlepsze stepy do ćwiczeń powinny posiadać kilka określonych cech, na które warto zwrócić uwagę przy ostatecznym wyborze. Zadbaj o jakość, efektywność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo swoich treningów.

Każdy sprzęt przeznaczony do wysiłku fizycznego musi przede wszystkim chronić ćwiczącego przed wszelkiego rodzaju kontuzjami. Dlatego też step do ćwiczeń powinien mieć odpowiednią, równą powierzchnię, która jest antypoślizgowa. Stopa nie może z niej „zjeżdżać”. Takie same właściwości muszą wykazywać podkładki pod nóżkami stepu. Nie ma on prawa przesuwać się podczas wykonywania treningu.

Przed ostatecznym kupnem należy sprawdzić parametr dotyczący maksymalnego obciążenia takiego przyrządu, jest on najczęściej podawany w kilogramach. Abstrahując od tego, stepy do ćwiczeń muszą być wytrzymałe. Najlepiej, jeśli będą wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu z powodzeniem będą mogły posłużyć Ci przez kilka lat. Natomiast ciekawostką jest, że pierwsze stepy były robione z drewna!

Step, przyrząd do ćwiczeń, występuje w wersji dwustopniowej lub trzystopniowej. Możesz regulować wysokość takiego podestu, ustawiając np. 10, 15, 20 cm. Wszystko w zależności od Twoich potrzeb i zaawansowania – tego, czy chcesz się tylko rozgrzać przed treningiem siłowym, czy już teraz dać z siebie wszystko.

Stwórz swoją siłownię ze Spokey!

Step do ćwiczeń Spokey ma regulowaną wysokość, jest wytrzymały i odporny na nacisk, a do tego bardzo estetycznie wykonany. Jest to profesjonalny sprzęt, który doskonale sprawdzi się zarówno w siłowni czy klubie fitness, jak i w Twoim domowym zaciszu. 

Jeśli nie masz czasu na regularne treningi, a mimo tego chcesz zachować sprawność fizyczną i poćwiczyć od czasu do czasu wieczorem w domu, step marki Spokey będzie znakomitym rozwiązaniem. Może przynieść porównywalne rezultaty jak skakanie na skakance. Po takich angażujących ćwiczeniach pozwól sobie na odrobinę relaksu. Może gorąca kąpiel albo masażer? Pozwól sobie na odrobinę wytchnienia.

Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Liczba: 1

na stronę
Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Liczba: 1

na stronę