Trenażery eliptyczne

1 produktów

Trenażery eliptyczne

Trenażery – czym są?

Często brzydka pogoda za oknem, czy zmęczenie po całym dniu pracy skutecznie zniechęcają nas do wyjścia na siłownię, żeby poćwiczyć. Jednak nikomu nie trzeba przypominać, jak aktywność fizyczna jest ważna dla naszego zdrowia. Dlatego też wiele osób potrzebuje sprzętów, które pomogą im pozostać w formie bez wychodzenia z domu.

Dobrym rozwiązaniem są rowerki lub bieżnie. Jednym z nich jest także trenażer eliptyczny domowy. Sprzęt nieskomplikowany, który pozwoli osiągnąć Ci zamierzony cel, niezależnie od tego, czy jest to zrzucenie nadprogramowych kilogramów, wymodelowanie sylwetki, czy może pozbycie się codziennego stresu i wyzwolenie endorfin.

Urządzenie to możesz spotkać również pod nazwą trenażer eliptyczny, rower eliptyczny lub cross trainer. To unikalne połączenie trzech innych sprzętów: roweru stacjonarnego, bieżni i steppera. Trenażer eliptyczny Spokey pozwoli Ci na odwzorowanie naturalnych ruchów wykonywanych jak podczas biegania.

Rowery eliptyczne i ich rodzaje

Istnieją trzy główne typy trenażerów eliptycznych, które różnią się między sobą przede wszystkim rodzajem oporu i tym, jak zaawansowane funkcje oferują. 

  • Mechaniczny – model starszej generacji, w którym sterowanie oporem następuje przez tradycyjne pokrętło. Może być trochę głośny, ale jego zaletą jest niższa cena.
  • Magnetyczny – zamieszczone w nim magnesy wytwarzają pole magnetyczne, które z kolei powoduje powstawanie oporu.
  • Elektromagnetyczny – za sterowanie oporem odpowiedzialny jest komputer.

Trenażer eliptyczny do domu – jakie są jego zalety?

Rowery eliptyczne zapewniają wszechstronny trening, zarówno cardio, jak i ogólnorozwojowy. Podczas tych ćwiczeń pracuje praktycznie całe ciało. Nogi stanowią główną siłę napędową, dzięki czemu rzeźbisz uda, łydki oraz pośladki. W ruchu są również ręce, ponieważ sama konstrukcja trenażera eliptycznego opiera się na połączeniu części dolnej i górnej. Gdy trzymasz uchwyty, pracują również Twoje ramiona i barki. Do tego angażowane są również mięśnie brzucha, które zawsze warto napinać w trakcie treningu.

To świetne zestawienie treningu wydolnościowego i ogólnorozwojowego. Trenażery eliptyczne domowe są bardzo efektywne, ponieważ intensywność ćwiczeń pozwala na spalenie dużej liczby kalorii w stosunkowo krótkim czasie. W ciągu jednej godziny ćwiczeń możesz spalić do 500-800 kalorii! Pozytywem jest również to, że ćwiczenia na tym sprzęcie nie obciążają stawów i mięśni. To dobry sposób na wrócenie do formy dla wszystkich osób przechodzących rehabilitację po kontuzjach.

Trenażery eliptyczne mogą pomóc Ci w osiągnięciu niesamowitych efektów, jeśli tylko będziesz używał ich przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Każda sesja nie powinna być przy tym krótsza niż 30–40 min. Regularne treningi poprawią Twoją kondycję, a gdy tylko Twój organizm przyzwyczai się do tej rutyny, to trudno będzie Ci z niej później zrezygnować.

Rower eliptyczny do ćwiczeń w domu – czym kierować się przy wyborze?

Trenażer eliptyczny do domu ma relatywnie niemałą cenę, dlatego jego zakup należy dobrze przemyśleć i zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest jego maksymalne obciążenie. Standardowe modele umożliwiają korzystanie z nich osób o wadze do 100 kg. Jednak jeśli borykasz się z otyłością, to na rynku znajdują się również urządzenie o obciążeniu 150-200 kg. Są one automatycznie wytrzymalsze i mają solidniejszą konstrukcję.

Dobry trenażer do domu powinien także mieć możliwość regulacji wielkości kroku. To pozwoli na dopasowanie ćwiczeń do wzrostu i możliwości fizycznych konkretnej osoby. Warto, aby miał antypoślizgowe pedały i zabezpieczone uchwyty, które nie wyślizgną się z dłoni nawet po spoceniu się.

Takie praktyczne urządzenie mogłoby być też wyposażone w pokrętło lub panel komputerowy – niektóre z nich można zaprogramować według parametrów określonej osoby: jej płci, wieku, wagi i wzrostu. Dzięki nim w trakcie treningu możesz monitorować spalone kalorie, tętno oraz czas i prędkość. Taką opcję posiada rower eliptyczny Spokey. Po takim wzmożonym treningu gumy do ćwiczeń pomogą Ci się rozciągnąć i wzmocnić mięśnie.

Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Liczba: 1

na stronę
  1. 1 173,74 zł brutto
Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Liczba: 1

na stronę