Poduszki i dyski sensoryczne

0 produktów

Poduszki i dyski sensoryczne

Poduszka sensoryczna to produkt o bardzo szerokim zastosowaniu. Można ją wykorzystać do siedzenia, masażu oraz ćwiczeń. Coraz więcej osób przekonuje się o jej skutecznym działaniu i chętnie wybiera ją jako uzupełnienie codziennych ćwiczeń, czy regularnych wizyt u fizjoterapeuty. Specjaliści polecają ją w szczególności osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Dzięki niej w łatwy sposób można holistyczne zadbać o swoje zdrowie. Poduszka wspiera bowiem odpowiednie ułożenie kręgosłupa oraz niweluje bóle przeciążeniowe. 

Jakie jest przeznaczenie poduszki sensorycznej?

Sensoryczna poduszka przyda się każdemu, kto spędza dużo czasu w pozycji siedzącej i skarży się na różne dolegliwości ze strony układu ruchu. To bardzo praktyczny dodatek, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom można wszędzie ze sobą zabrać. Taką poduszkę warto mieć w biurze lub w samochodzie, aby zachować prawidłową podstawę podczas długotrwałego siedzenia. Można ją także wykorzystać w trakcie wykonywania ćwiczeń oraz rozciągania mięśni. 

Oprócz tego niektóre modele mogą być używane jako uzupełnienie fizjoterapii lub osobny masażer do stóp. Co więcej, w przypadku osób chorujących na dyskopatię lub rwę kulszową, dodatkowym akcesorium urozmaicającym zabiegi fizjoterapeutyczne mogą być wałki sensoryczne. Wcześniej zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, w celu omówienia indywidualnej sytuacji.

Poduszka sensoryczna – jak ją stosować?

Poduszka sensoryczna do ćwiczeń powinna być wykorzystywana mądrze, umiejętnie oraz zgodnie z zaleceniami specjalistów. Rozmiar produktu powinien być dostosowany do preferencji użytkownika. 

Poduszka sensoryczna – duża szczególnie, musi być dopasowana do krzesła, aby zapewnić odpowiedni komfort siedzenia. Mniejsze modele są idealne jako masażery np. pod odcinek lędźwiowy pleców. W tym przypadku dobrym pomysłem jest także dysk, który posiada wypustki zapewniające dodatkowo symulację masażu. Ponadto posiłkując się takim gadżetem podczas aktywności fizycznych, zaangażujemy wiele partii mięśni. 

Poduszka sensoryczna do ćwiczeń – jaka będzie najlepsza?

Poduszka do masażu i ćwiczeń powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Najpopularniejsze modele są niewielkich rozmiarów, dlatego bardzo łatwo można je przechowywać i wszędzie ze sobą zabrać. 

Dysk korekcyjny znajduje zastosowanie nie tylko w czasie siedzenia. Podczas treningów pomaga ćwiczyć koordynację ruchową i przyjemnie masuje stopy. W zależności od modelu może posiadać aż 8 punktów masujących. Dzięki temu wykorzystasz go do masażu każdej partii ciała. 

Niektóre poduszki posiadają funkcję ogrzewania światłem, co dodatkowo zwiększa rezultaty masażu, zapewniając jednocześnie mięśniom przyjemny i kojący efekt. Poduszki sensoryczne są niezwykle łatwe w użytkowaniu, a przy tym mają kompaktowy rozmiar. 

Poduszki sensoryczne – idealne do siedzenia

Niedobór aktywności fizycznej ma negatywny wpływ na samopoczucie oraz prowadzi do pojawienia się poważnych dolegliwości. Chcąc temu zapobiec, warto jak najszybciej zadbać o swój układ ruchu i wprowadzić odpowiednie nawyki. 

Wielogodzinne siedzenie na krześle, fotelu lub kanapie nie jest zdrowe, dlatego trzeba zadbać o to, aby wspomóc w tym czasie mięśnie i odciążyć kręgosłup. Doskonale sprawdzą się do tego dyski sensoryczne lub poduszki sensoryczne do siedzenia. Ich zadaniem jest wymuszenie przyjęcia prawidłowej pozycji oraz ułatwienie dynamicznego siedzenia. Aktywizacja mięśni przez konieczność utrzymania prostej postawy ciała prowadzi do zwiększenia wytrzymałości mięśni. Regularne poruszanie krążkami międzykręgowymi poprawia kondycję, dlatego pomimo długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej nie będziesz zastygał w bezruchu. 

Dzięki korzystaniu z dysku sensorycznego można wyrobić nawyk naturalnego przyjmowania prawidłowej postawy nie tylko podczas siedzenia, ale także w trakcie chodzenia i stania. Oprócz tego poprawia koordynację ruchową oraz równowagę, a jednocześnie pozwala na pozbycie się bólu kręgosłupa. Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami na stronie naszego sklepu, wśród których można znaleźć orbitreki lub inne akcesoria, jak np. rękawice!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.