Bieżnie

0 produktów

Bieżnia – niezbędny sprzęt każdego sportowca

Bieżnie domowe umożliwiają biegania w domu bez względu na to, jaką mamy porę roku i jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Bieżnie treningowe posiadają wiele zalet oraz funkcji, dzięki którym możesz je ustawić w taki sposób, aby odpowiadały indywidualnym potrzebom użytkowników. Bieżnia do biegania to również doskonały stymulator chodzenia. Można na niej spalić zbędne kalorie, zrzucić nadmiar kilogramów, wzmocnić serce oraz mięśnie ciała. 

Bieżnia do biegania – znajdź idealny model

Dla osób, które uwielbiają biegać, doskonałą alternatywą przy złej pogodzie jest wykonywanie tej czynności w domu na bieżni. Tego typu urządzenia doskonale zastępują orbitreki oraz rowery treningowe. Dzielą się na komercyjne, które można zobaczyć głównie na siłowni oraz niekomercyjne, przeznaczone do użytku domowego. 

Wiele osób decyduje się także na bieżnie elektryczne ze względu na ich liczne zalety. Bieżnia do domu pozbawiona jest jakichkolwiek nierówności i umożliwia dostosowanie obciążenia do kondycji stawów. Wielu ekspertów twierdzi, że korzystanie z domowej bieżni elektrycznej jest znacznie zdrowsze niż bieganie po utwardzonej powierzchni w mieście. 

Wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń w domu

Nie musisz chodzić na siłownię, aby wykonać intensywny trening i zadbać o wygląd swojej sylwetki. Czy można trenować bez trenera? Oczywiście! Wie o tym każdy, kto na własną rękę próbuje poprawiać wyniki. Ale przydatna jest możliwość mierzenia postępów i analizowania ich. Dlatego bieżnie Spokey posiadają pomiar czasu, prędkości, dystansu, pulsu - dzięki specjalnym sensorom - i spalonych kalorii. Wiele z nich pozwala śledzić aktualne parametry na ekranie dzięki funkcji scan. Sporo jest także modeli z multimedialnymi kolorowymi wyświetlaczami, także z funkcją tableta, które oprócz pomocy w ocenie treningu pozwalają odgonić znużenie. 

Parametry silnika oraz prędkość maksymalna

Bieżnie elektryczne wyróżniają się dwoma rodzajami silnika. Pierwszy z nich charakteryzuje się mocą, która nie przekracza 2 km, a jej maksymalna prędkość wynosi 16 km/h. Natomiast do drugiej grupy zaliczamy takie urządzenia, których moc silnika przekracza 2 km, a maksymalna prędkość, jaką możesz dzięki nim uzyskać to nawet 20 km/h. 

Nachylenie pasa bieżni

Dzięki tej funkcji można dostosować pas biegowy do kondycji oraz możliwości sportowych osób ćwiczących. Bieżnia elektryczna do domu umożliwia regulację nachylenia w zależności od tego, czy chcesz na niej chodzić, czy biegać pod górkę. Jest to bardzo ciekawa opcja w szczególności dla osób, które przygotowują się do zawodów sportowych lub wspinaczek górskich. W zależności od wybranego modelu kąt nachylenia może wynosić nawet 20º. Oprócz tego bieżnie elektryczne posiadają opcję manualnego dostosowania tej funkcji za pomocą specjalnego bolca. Natomiast automatyczna regulacja pozwala na zmianę kąta z poziomu panela, bez konieczności przerywania treningu. 

Maksymalne obciążenie 

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybór bieżni pod względem jej obciążenia. Nie każdy model będzie odpowiedni dla osób, których waga przekracza 100 kg. Warto wiedzieć, że niektóre bieżnie domowe mają ograniczenie od 100 do 110 kg. Źle dobrana bieżnia do biegania może znacząco wpłynąć na jej żywotność, pracę silnika i zużycie pasa. 

Powierzchnia biegania

Na komfort i bezpieczeństwo osób ćwiczących duży wpływ ma także powierzchnia biegania. Wielkość pasa biegowego zależy przede wszystkim od jego długości i szerokości. Pas może mieć wymiary 40 × 100 cm lub 58 × 145 cm. Warto wiedzieć, że musi on być indywidualnie dopasowany do wzrostu oraz długości nóg. Duże znaczenie ma też waga użytkownika. Bieżnie treningowe, które są źle dobrane, mogą sprawić, że ćwiczenia staną się uciążliwe. 

Prywatna bieżnia – sposób na smukłą sylwetkę

Bieżnia do domu posiada wiele korzyści. Pierwszą i główną zaletą jest możliwość zrobienia treningu bez względu na to, jaka jest pogoda na zewnątrz. Dzięki temu możesz zachować ciągłość treningów, a dodatkowo kontrolować swoje postępy za pomocą dostępnych na niej aplikacji. 

Bieżnia elektryczna do domu została zaprogramowana w taki sposób, aby umożliwić jej użytkownikom mierzenie dystansu i czasu treningu. Oprócz tego mają oni podgląd na ilość spalanych kalorii. Warto zaznaczyć, że znakomitą funkcję stanowi również możliwość mierzenia pulsu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza wśród osób, u których mogą pojawić się problemy z sercem. 

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.