Rowerki biegowe

0 produktów

Jak działają rowery biegowe?

Jazda na rowerze to jeden z najprzyjemniejszych sportów. I Ty lubisz jazdę na dwóch kółkach? Jeśli jesteś młodym rodzicem, zadbaj o rozbudzenie tej pasji w swoim dziecku. Dobrym rozwiązaniem będzie rowerek biegowy. Tego typu prezent dla dziecka sprawi młodemu człowiekowi wiele radości, a przy okazji wspomoże wszechstronny rozwój jego zdolności motorycznych już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego do kolekcji akcesoriów, które przygotowaliśmy dla Ciebie, dołączyły rowerki biegowe. Są przeznaczone dla kilkulatków i pozwalają kształtować umiejętność jazdy krok po kroku.

Rowerki biegowe działają inaczej niż standardowe rowery. Nie ma w nich pedałów, a dziecko przemieszcza się, odpychając się nóżkami. Dzięki temu ma pełną kontrolę nad poruszaniem się, jest bezpieczne, a przy okazji może rozwijać umiejętność utrzymywania równowagi. Przyda się, gdy w kolejnych latach przesiądzie się na prawdziwy rower – wówczas maluch prawdopodobnie bardzo szybko złapie równowagę i zacznie jeździć bez wysiłku. Rowerek biegowy jako prezent dla dziecka możesz wręczyć młodemu człowiekowi, który zaczął już chodzić. Dziecko szybko i z przyjemnością zacznie na nim jeździć – podczas spacerów po parku czy leniwego popołudnia spędzonego w ogrodzie.

Rower biegowy pozwala maluchowi ćwiczyć koordynację ruchową oraz koncentrację na zadaniu. Jazda na nim to też sposób, żeby dziecko nauczyło się przewidywania różnych sytuacji, które mogą spotkać je na drodze. Taka aktywność fizyczna rozwija zmysł równowagi. Jazda na rowerku uczy dziecko oceny prędkości oraz odległości, a także trenuje samodzielność.

Warto zabrać ze sobą rower odpychany na dłuższy spacer, żeby urozmaicić ten czas maluchowi. Popularna „biegówka” sprawdzi się już dla najmłodszych dzieci – mogą korzystać z niej dwulatki. Zobacz, jak wiele może zyskać Twoja pociecha, sięgając po ten wyjątkowy sprzęt sportowy.

Rowerki biegowe – odkryj dostępne warianty

W naszym asortymencie znajdziesz rowery biegowe przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. W oferowanych modelach istnieje też możliwość regulowania wysokości siodełka. Dzięki tej funkcji rower biegowy posłuży dziecku kilka lat. To też zasługa wykonania z wytrzymałych materiałów, które przez długi czas utrzymają „biegówkę” w perfekcyjnym stanie. Rowerki są lekkie, a wsiadanie na nie i schodzenie z nich nie sprawi maluchowi trudności.

Dla dzieci z pewnością ważna jest frajda płynąca z jazdy na rowerku, jednak maluchy zwracają też uwagę na wygląd przedmiotów. Z myślą o tym skomponowaliśmy asortyment z różnych wariantów kolorystycznych rowerków. Oferujemy modele zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Wyrazisty róż, a może szarość urozmaicona zielenią? Możliwości jest mnóstwo.

Podczas czasu spędzanego na świeżym powietrzu niezwykle ważne jest bezpieczeństwo dziecka. Z tego powodu przygotowaliśmy również ofertę kasków chroniących głowę malucha w razie wypadku. Wolisz wycieczki na prawdziwych dwóch kółkach? Zadbaj o wygodę podczas trasy – sprawdź plecaki rowerowe, w których zmieszczą się ważne przedmioty.

Rower biegowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rowery biegowe zapewniają przyjemną i bezpieczną jazdę, jeśli są dobrze dopasowane do dzieci. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem pojazdu? Najważniejsza jest oczywiście wielkość rowerka. Musi być on tak dopasowany, żeby maluch mógł przy obniżonym siodełku swobodnie opierać całe stopy o podłoże. Przed rozpoczęciem poszukiwania idealnego modelu zmierz dziecko – najważniejsza jest długość nogi wraz z butem. Pamiętaj, że możesz wybrać model z regulowaną wysokością siedziska. Ułatwi on dopasowanie pojazdu do potrzeb malucha.

Za duży rowerek wymusi na dziecku nieprawidłowe ustawienia, a to może przyczynić się do wystąpienia wad postawy. W naszym asortymencie znajdziesz modele z maksymalną wysokością siodełka nawet 43 cm. Rowerki biegowe mają koła różnej wielkości. Dla dwulatków optymalne będą koła o wielkości 10 cali, a dla trzylatków – 12 cali.

Rowerki biegowe muszą być też dostosowane wagą do możliwości dziecka. Biegówka nie może być zbyt ciężka, ponieważ zniechęci malucha do jazdy. Może też powodować trudności z utrzymaniem równowagi. W naszym asortymencie znajdziesz rowery biegowe, które ważą mniej niż 3 kg, co zapewnia dziecku komfort.

Rowerki biegowe dla dzieci są często wyposażone w możliwość regulacji. Żeby posłużyły na długo, konieczny jest solidny materiał wykonania. W naszej ofercie znajdziesz stalowe modele, które cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ważny jest też materiał wykonania kół. Mogą być wyprodukowane z pianki EVA, dzięki czemu są niewrażliwe na zniszczenia wynikające z częstego użytkowania. Zapewniają też odpowiednią amortyzację drgań podczas jazdy po nierównej powierzchni.

Na komfort jazdy wpływa też siodełko, które powinno być profilowane. Warto wybierać spośród modeli z tylną amortyzacją. Takie rowery biegowe dla dzieci znacznie zwiększają komfort podczas jazdy. Zwróć też uwagę na wypustki na rączkach – dzięki nim będą lepiej trzymać się w dłoniach.

Kiedy wybierasz rowerek biegowy dla dziewczynki lub dla chłopca zwróć uwagę na wariant kolorystyczny, a tych u nas nie brakuje. Oferujemy modele zarówno w pastelowych, jak i wyrazistych barwach. Powierzchnię ramy czy siodełka mogą zdobić wzory, które sprawiają, że rowerek wygląda jeszcze ciekawiej.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.