1. Jak prawidłowo zmierzyć stopę i wybrać rozmiar rolek, łyżew i wrotek?

  1. Stań tyłem do ściany i przyłóż do niej piętę. 
  2. Zmierz długość od ściany do czubka najdłuższego palca u stopy.
  3. Do uzyskanego pomiaru dodaj 0,5 cm (dodatkowe miejsce na przykład na skarpetkę). 
  4. Pamiętaj, aby zmierzyć obie stopy - uwzględnij wynik tej dłuższej.
  5. Dopasuj uzyskany wynik do rozmiaru rolek, łyżew lub wrotek podanego w tabeli w opisie produktu

2. Jak złożyć parawan plażowy?

To bardzo proste! Zobacz nasz filmik instruktażowy.

3. Jak dobrać rower treningowy do wzrostu?

Nasze nogi podczas treningu na rowerku stacjonarnym powinny być lekko zgięte w momencie, gdy pedał znajduje się w swojej najniższej pozycji. Jeśli są wyprostowane, to sygnał, że siodełko znajduje się za wysoko. Aby dobrać rower magnetyczny lub mechaniczny do swojego wzrostu warto zmierzyć odległość od pachwiny do pięty użytkownika w pozycji wyprostowanej. Uzyskana długość powinna mieścić się w odległości pomiędzy pedałem rowerka w najniższym z możliwych położeń, a wysokością siedzenia.

4. Jak wybrać rozmiar piłki gimnastycznej?

W celu zmaksymalizowania efektów ćwiczeń czy korzyści z siedzenia na piłkę, należy dobrać jej średnicę odpowiednio do swojego wzrostu:

  • średnica piłki 65 cm - wzrost 160 - 175 cm,
  • średnica piłki 75 cm - wzrost 175 - 190 cm.

Kąt między udami a górną częścią ciała oraz kąt między udami i łydkami powinien wynosić przynajmniej 90 stopni przy stopach postawionych swobodnie na podłożu, co sprawi, że siedzenie na piłce będzie przynosić najlepsze rezultaty. Pamiętaj, że staw biodrowy powinien być wyżej niż kolanowy w trakcie odpoczynku, a kąt między górną częścią ciała a udami powinien przekraczać 90 stopni.

5. Jak złożyć koc piknikowy?

Jednymi z najważniejszych funkcjonalności koców piknikowych Spokey są ich niewielka waga, możliwość łatwego oraz wygodnego przechowywania i transportowania. Po złożeniu zajmują tak mało miejsca, że można je mieć zawsze przy sobie. Nieważne, czy Twój koc posiada kształt okręgu czy jest prostokątny, przedstawiamy poradnik składania naszych przyjaciół plażowania i piknikowania.

6. Jak wybrać rozmiar maski powierzchniowej do nurkowania?

Jeśli chcesz mieć pewność, że maska do snorkelingu będzie pasować, zmierz odległość od brody do wysokości brwi. Jeśli uzyskany wynik to: 

  • 8-10 cm, wybierz maskę w rozmiarze XS,
  • 10-12 cm, wybierz maskę w rozmiarze S/M,
  • więcej niż 12 cm, wybierz maskę w rozmiarze L/XL.

7. Jak prawidłowo chodzić z kijami nordic walking?

Nordic Walking jest aktywnością dla każdego. Ważne jest wypracowanie odpowiedniej techniki oraz właściwe ustawienie kijów. W trakcie "spaceru z kijkami" poruszamy się w sposób naturalny, nasze nogi i ręce pracują naprzemiennie, a kijkami odpychamy się od podłoża (kij wbijamy w połowie długości pomiędzy stopami). Należy chodzić w taki sposób, aby pracowały całe ramiona, dzięki czemu odciążamy stawy kolanowe, skokowe i biodrowe przy zachowaniu naturalnej sylwetki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego. 

8. Jakie końcówki do kijów będą najlepsze?

Gumowe nakładki o działaniu amortyzującym nakłada się na groty, co zapobiega ślizganiu się kijów. Istnieją różne rodzaje zabezpieczeń, które należy stosować w zależności od typu nawierzchni. Gumowe końcówki typu TREK są idealne na asfaltCHICK do parku (na miękkie podłoże), natomiast CALLOUS na błoto. Sam grot świetnie sprawdza się przy maszerowaniu po miękkiej nawierzchni, na lodzie czy żwirze. W modelach przeznaczonych do trekkingu groty są nieco bardziej ścięte, dzięki czemu lepiej klinują się w trudnym terenie.