Zuzia urodziła się w 31 tygodniu ciąży i pierwsze 31 dni swojego życia spędziła w szpitalu. Przeszła wylew, była niedotleniona, miała niedokrwistość. Dziś zmaga się z lewostronnym porażeniem mózgowym, astmą i niedoczynnością tarczycy, ma też stwierdzone całościowe zaburzenia rozwoju. Zuzia chodzi samodzielnie, ale ma problemy z utrzymaniem równowagi. Wkrótce czeka ją kolejna operacja lewej nóżki. Ostatnio u Zuzi pojawiły się kolejne niepokojące objawy: duże obrzęki i drgawki. Lekarze podejrzewają chorobę genetyczną, nie chcą jednak powiedzieć nic więcej. Wszyscy czekają na badania.

Największym marzeniem Zuzi był trójkołowy rower rehabilitacyjny. Dziewczynka z zazdrością patrzyła na rówieśników, którzy aktywnie spędzają czas i chciała tak jak oni pomknąć przed siebie na dwóch kółkach.

Choroba, z którą zmaga się Zuzia stawia jej wiele ograniczeń i część sportów na zawsze pozostanie poza jej zasięgiem. Jednak dzięki specjalistycznemu rowerowi, który niedawno otrzymała, dziewczynka będzie mogła jeździć z rodzicami na  wycieczki. To nie tylko świetna zabawa, ale też przyjemna forma rehabilitacji ruchowej. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo i wygoda, dlatego w paczce z upominkami podarowaliśmy Zuzi kask i saszetkę. Kiedy pogoda nie dopisze i trzeba będzie zostać w domu, na pewno przydadzą się książeczki i lalka, natomiast duży pluszowy miś będzie niezawodnym lekarstwem na wszystkie smutki.

Cieszymy się, że mogliśmy spełnić jedno z marzeń Zuzi!