Zastanawiasz się, od czego Twoje dziecko powinno rozpocząć swoją przygodę ze skatingiem i sportem? Rowerek biegowy a może hulajnoga balansowa? W przypadku bardzo małych dzieci istnieje kilka opcji, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie sprzętu. Rowerek biegowy może pomóc dziecku nauczyć się balansować i sterować, co będzie pomocne, podczas przesiadki na większy rower, a nawet i podczas późniejszej nauki jazdy na rolkach. Alternatywnie, hulajnoga to dobry pomysł dla dzieci, aby zapewnić im dawkę ruchu, nie martwiąc się o utrzymanie się w pozycji pionowej. A dla tych, którzy są trochę starsi, rolki regulowane będą świetną opcją, ponieważ będą mogły rosnąć wraz z wiekiem i w miarę zdobywania nowych, skatingowych umiejętności. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z tych opcji! 

 

Korzyści rowerka biegowego

Rowerek biegowy to idealny sposób na wprowadzenie dziecka do świata sportu i na ułatwienie mu późniejszej nauki jazdy na klasycznym rowerze. Ten rodzaj roweru nie ma pedałów, przerzutek czy łańcuchów. Jest to świetne rozwiązanie dla najmłodszych, którzy nie czują się jeszcze pewnie na rowerku z doczepionymi bocznymi kołami. Dzieci, które korzystają z rowerków biegowych, płynniej i szybciej przechodzą na jazdę na klasycznym rowerze, nawet z pominięciem dodatkowych kółek. Jazda na rowerku biegowym uczy Twoje dziecko równowagi i koordynacji. Jest to również pomysł na dobrą zabawę i spędzanie aktywnie czasu na świeżym powietrzu.

 

Najlepszy rowerek biegowy dla Twojego dziecka

Chcąc wybrać najlepszy rowerek biegowy dla swojego dziecka, warto postawić na lekki i wytrzymały model. Rowerek biegowy Spokey WOO-RIDE jest wykonany z ekologicznego drewna brzozowego, które sprawia, że jest zwinny, a Twoje dziecko bez trudu poradzi sobie z manewrowaniem i jazdą. Odporna konstrukcja to gwarancja bezpieczeństwa, które jest najważniejsze podczas stawiania pierwszych kroków przez najmłodszych na rowerku. WOO-RIDE od Spokey to rowerek, który rośnie wraz z dzieckiem za sprawą możliwości ustawienia ramy w dwóch pozycjach, która pozwala na regulację siodełka w dwóch różnych zakresach wysokości. Wygodne i wyprofilowane siodełko to dodatkowy atut, który sprawi, że długie godziny spędzone na jeździe będą komfortowe i przyjemne. WOO-RIDE posiada również pompowane koła, które amortyzują drgania podczas jazdy. 

 

Hulajnogi balansowe

Hulajnogi balansowe dla dzieci szybko stały się popularnym wyborem przez rodziców szukających przyjemnego i wygodnego sposobu poruszania się dla najmłodszych. Dostępne w różnych kolorach i stylach hulajnogi są idealne dla dzieci, które uwielbiają się ruszać i odkrywać świat! Dzięki prostej konstrukcji, która jest łatwa do nauczenia i obsługi, hulajnogi zapewniają godziny przyjemności i przydają się podczas długich spacerów lub wycieczek do zoo czy parku. Jazda na hulajnodze balansowej rozwija zdolności motoryczne i oraz ułatwia późniejszą przesiadkę na tradycyjną, dwukołową hulajnogę. Uczy utrzymywania równowagi, które może się przydać podczas nauki jazdy na rowerze.

 

Zabawa na świeżym powietrzu

Spokey ma w swojej ofercie trójkołowe hulajnogi balansowe, które będę idealne dla Twojego dziecka podczas stawiania swoich pierwszych kroków w sportowym świecie. Hulajnogi balansowe PLIER są w różnych kolorach, dlatego każdy maluch znajdzie odpowiednią dla siebie. Sterowanie hulajnogą balansową jest dziecinnie proste - wystarczy pochylać się w odpowiednią stronę wraz z kierownicą. Spokey PLIER to hulajnoga balansowa z możliwością składania, dzięki czemu jest ona łatwa w transportowaniu i przechowywaniu. Regulowana długość kierownicy pozwoli na użytkowanie hulajnogi przez wiele sezonów. Hulajnoga balansowa Spokey PLIER jest lekka i stabilna, co dodatkowo ułatwi jazdę na hulajnodze. Modele w kolorze zielonym, żółtym i niebieskim mają wbudowane świecące kółka, które włączają się podczas jazdy. Hulajnogi balansowe od Spokey to połączenie aktywności fizycznej oraz zabawy!

 

Rowerek biegowy a hulajnoga balansowa

Rowerki biegowe oraz hulajnogi balansowe są świetnymi metodami nauki balansowania na dwóch kołach. Ale który z nich jest lepszy? Zarówno rowerek biegowy jak i hulajnoga balansowa to świetny sposób na dawkę ruchu dla Twojego dziecka oraz tak samo wpływają one na jego rozwój. Jest to również sposób na świetną zabawę i na zrobienie pierwszego kroku do świata sportu! Rowerek biegowy to dobry wybór, jeśli chcesz ułatwić swojemu dziecku późniejszą naukę jazdy na rowerze, poprawić jego koordynację ruchową oraz umiejętność równowagi. Na rowerku biegowym Twoje dziecko będzie mogło jeździć po większości powierzchni za sprawą większych i mocniejszych kół. W razie zmęczenia dziecko może siedzieć na siodełku, a obie stopy dziecka mogą swobodnie zwisać i odpoczywać. To lepszy wybór, jeśli chcesz poruszać się z dzieckiem na dłuższe odległości po zróżnicowanym terenie. Rowerek biegowy jest większy i masywniejszy niż hulajnoga balansowa oraz zdecydowanie trudniejszy do przenoszenia - w razie zmęczenia rowerek biegowy będzie dla rodzica większym problemem w transporcie. Brak hamulców może niszczyć buty malucha w trakcie jego hamowania. 

 

Nauka jazdy na hulajnodze balansowej jest dużo łatwiejsza dla dziecka niż na rowerku biegowym. Trzy koła w hulajnodze balansowej to poczucie stabilności dla dziecka w trakcie użytkowania. Hulajnogi balansowe są zazwyczaj lżejsze niż rowerki, co przekłada się na łatwiejszy transport, jak i na samo użytkowanie hulajnogi przez dziecko, na przykład podczas wjazdu pod górkę. Późniejsze przejście na klasyczną dwukołową hulajnogę będzie dla Twojego dziecka jeszcze łatwiejsze za sprawą wcześniejszego użytkowania tej balansowej. Hulajnoga balansowa nie zapewnia możliwości odpoczynku stopom. Lekka waga oraz w niektórych modelach możliwość składania pozwala na bardziej komfortowy transport niż w przypadku rowerka biegowego. Jeśli często podróżujesz środkami transportu publicznego i spacerujesz z dzieckiem po mieście, hulajnoga balansowa będzie lepszym i bardziej komfortowym wyborem.

Rolki regulowane - coś dla starszych

Rolki regulowane to świetny pomysł dla nieco starszych dzieci, którym marzy się jazda na rolkach, ale które jeszcze rosną. Dzięki możliwości regulacji rozmiaru nie trzeba się bać, że na kolejny sezon rolki będą za małe - wystarczy dopasować rozmiar do rosnącej stopy dziecka! Rolki to ciekawy sposób na aktywność fizyczną dla dzieci. Oprócz ruchu gwarantują one dużo zabawy i satysfakcji dla dziecka. Podczas jazdy dziecko dotlenia organizm, ćwiczy swoją kondycję oraz koordynację ruchową. 

 

Rolki FREESPO KIDS

Jeśli szukasz rolki, która ma wszystko to, co powinna mieć rolka dla dziecka, to FREESPO KIDS od Spokey będzie odpowiednim wyborem! Poza możliwością regulacji, która pozwala na dopasowanie rozmiaru do stopy dziecka posiadają twardą skorupę, która niweluje błędy u początkujących rolkarzy, takie jak koślawienie kostek. Twarda skorupa dodatkowo jest zabezpieczona dwoma klamrami i sznurówkami, co pozwala na zmniejszenie ryzyka kontuzji, ponieważ rolka doskonale przylega do stopy. Twardy shell zapobiega również przemieszczaniu się stóp podczas jazdy. Krótka szyna FREESPO KIDS ułatwia dziecku manewrowanie, a płoza w rolkach jest lekka i wytrzymała - zarówno na urazy mechaniczne, jak i na korozję.