Hamaki

2 produktów

Hamaki

Chociaż hamaki kojarzą się głównie z relaksem w ogrodzie, historia tego wynalazku jest bardzo długa i wcale niezwiązana z popołudniowym opalaniem się. Przed dziesiątkami lat hamak służył jako miejsce do spania w zastępstwie tradycyjnego łóżka czy legowiska na ziemi. Korzystano z niego tam, gdzie wymagało tego zapewnienie bezpieczeństwa podczas snu – w południowoamerykańskiej dżungli pełnej węży i dzikich zwierząt. Z czasem hamak sznurkowy trafił też na statki, na których każdy centymetr miejsca był cenny, a woda i gryzonie uniemożliwiały spanie na pokładzie.

Obecnie hamak ogrodowy przeżywa prawdziwy renesans tym bardziej, że nie tylko pozwala na to popularne budownictwo jednorodzinne. Produkowane modele są atrakcyjniejsze, trwalsze i bardziej komfortowe, a także dostępne w wielu wariantach do wyboru.

Hamak sznurkowy czy z tkaniny?

Chociaż wszystkie typy hamaków można określić za pomocą jednej definicji w rzeczywistości różnią się one od siebie wieloma cechami. Podstawowa jest oczywiści materiał wykorzystany do ich wykonania. Do tych najbardziej znanych i automatycznie kojarzonych z tą kategorią wyrobów zalicza się hamak sznurkowy. Jest on bardzo charakterystyczny, gdyż przypomina siatkę o dużych oczkach zebraną na końcach i umocowaną do stalowego kółka. Chociaż ten wariant jest najbardziej tradycyjny nie zalicza się do wygodnych i nie nadaje się do całonocnego spania.

O wiele wygodniejszym i bardziej praktycznym jest hamak ogrodowy wykonany z tkaniny. Stosowane do jego produkcji tekstylia są bardzo wytrzymałe i lekkie (np. nylon) albo przewiewne (bawełna). Pierwsze świetnie sprawdzają się w roli wyposażenia turystycznego. Drugie z pewnością zaspokoją potrzebę komfortowego snu.

Hamak tradycyjny, dwuosobowy czy siedzący (brazylijski)?

Wybór hamaka stwarza obecnie znacznie więcej problemów niż kilkadziesiąt lat temu. W ofercie obok tradycyjnych pojawiły się nowe modele, które znacznie rozszerzają możliwości wykorzystania oraz umożliwiają montaż w wielu miejscach. W efekcie hamak ogrodowy zmienia się w werandowytarasowy a nawet pokojowy. Jedynym ograniczeniem w wyborze rozwiązania jest dostępność odpowiednio solidnej podpory.

Dla miłośników relaksu na słońcu, w towarzystwie książki doskonałym wyborem będzie hamak siedzący (brazylijski). Jego zaletą jest możliwość mocowania tylko do jednego punktu – np. gałęzi drzewa. Jedną z wersji jest też hamak dwuosobowy, idealny do bujania dwójki dzieci czy wspólnego wypoczynku bliskich osób. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno klasyczne hamaki nylonowe, jak i jedno- czy dwuosobowy hamak siedzący (brazylijski) marki Spokey.

Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Produkty 2

na stronę
  1. 79,99 zł brutto
  2. 79,99 zł brutto
Sortuj
Zobacz jako Siatka Lista
Filtruj

Produkty 2

na stronę