Wiosna jest momentem, w którym rozgrywki lig siatkarskich wkraczają w decydującą fazę. Przed zawodnikami  Plusligi ostatnie 2 kolejki rundy zasadniczej, w I lidzie rozpoczęły się już Play-offy, pozostałe ligi również są już na ostatniej prostej do rozstrzygnięcia o końcowej kolejności.

Zakończenie sezonu ligowego oznacza początek sezonu reprezentacyjnego. Ten zaś zapowiada się w tym roku bardzo emocjonująco: czerwiec i początek lipca zarezerwowany jest dla Ligi Światowej. Nasi reprezentanci zmierzą się w grupie z bardzo silnymi przeciwnikami: Iranem, Włochami oraz Brazylią. Najlepszych siatkarzy będziemy gościć w Polsce w trzeci weekend rozgrywek: 16-18 czerwca. Turniej finałowy zaplanowany został na 4-8 lipca.

W sierpniu (11-13) w Krakowie rozegrany zostanie tradycyjny Memoriał Jerzego Wagnera. Polacy zmierzą się w nim z Rosją, Francją oraz Kanadą.

Dwa tygodnie później (24.08) startuje Eurovolley 2017, Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej. Faza grupowa rozgrywana będzie w Gdańsku (tu zagra nasza reprezentacja), Katowicach, Krakowie i Szczecinie w dniach 24-28.08. Fazę play-off (30.08) oraz ćwierćfinały (31.08) gościć będą Kraków i Katowice, zaś ostatnie mecze turnieju rozegrane zostaną w Krakowie 2-3.09.

Bilety na imprezy są już dostępne w systemach sprzedażowych, emocji na pewno nie zabraknie!