Posiadanie mapy w wersji papierowej na szlaku jest moim zdaniem koniecznością, zawsze gdy zepsuje nam się telefon mamy dostęp do tradycyjnej formy sprawdzania szlaków. Mimo wszystko warto także iść z duchem czasu i ułatwić sobie planowanie tras. Od niedawna korzystam z aplikacji Mapa Turystyczna (https://mapa-turystyczna.pl) – gdzie mam możliwość w łatwy sposób zaplanowania trasy w górach.

Wpisuję punkt startowy oraz końcowy, a pomiędzy dodaję miejsca, przez które wiedzie trasa. Aplikacja wylicza nam czas przejścia, pokazuje na mapie trasę, a także możecie przejrzeć zdjęcia dodane przez innych użytkowników. Fajne w planowaniu jest to, że sami także możemy zaznaczyć drogę i trasa się dodaje do tego co już zaplanowaliśmy.

Możesz planować przez wyruszeniem w góry trasę na komputerze, ale możesz to zrobić także na swojej komórce. Aplikacja Mapa Turystyczna jest do pobrania w Sklepie Google Play bezpłatnie lub Appstore w cenie 23,99 zł!

Istnieje jeszcze wersja PREMIUM mapy (https://mapa-turystyczna.pl/premium) gdzie macie dostępne dodatkowe przydatne funkcje, takie jak mapy offline, które nie tylko są dostępne bez internetu (po wcześniejszym ich ściągnięciu na telefon), ale również są dokładniejsze niż podkłady z mapami Google. Zaznaczone są na nich szczyty i inne ważne punkty, jest też więcej dróg i ścieżek, a informacje o ukształtowaniu terenu są pełniejsze dzięki nałożeniu poziomic i cieniowania. Wszystko to w połączeniu z informacjami o szlakach turystycznych pomaga trzymać się zaplanowanej trasy albo wrócić na szlak, jeśli zabłądzisz. Twórcy aplikacji cały czas rozwijają mapy i ich działanie, dzięki czemu oferta Premium także ma coraz więcej korzyści. Wersja premium to też brak reklam i bezpośrednie wsparcia.

Dzięki firmie SPOKEY możesz w prosty sposób zostać posiadaczem wersji Premium dla aplikacji Mapa Turystyczna przy okazji i tak zaplanowanych zakupów z turystycznego asortymentu: www.spokey.pl/pl/outdoor/

Co musicie zrobić? Wystarczy kupić produkty Spokey z wspomnianej linii Outdoor o wartości min. 89 zł i zgłosić się przy użyciu formularza. Wartość subskrypcji to ok. 25 zł, a więc kupując sprzęt mamy dodatkową korzyść o wartości dużej części zrealizowanych zakupów. Ciekawa oferta!

Zastanawiasz się co wybrać z oferty Spokey? A może warto zastanowić się nad kijami trekkingowymi (https://spokey.pl/pl/linex/kije_trekingowe/) ? Niebawem będę pisała na blogu o tym kiedy używam kijków trekkingowych.

Formularz rejestracyjny znajdziecie pod adresem: www.spokey.pl/naszlaku

Katarzyna Irzeńska
Obserwatorium podróży
www.obserwatoriumpodrozy.com

___

Katarzyna Irzeńska
Blogerka, pasjonatka górskich wędrówek oraz podróżowania. Każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Urodziła się i mieszka na Śląsku, dlatego bardzo często bywa w Beskidach. Nie lubi marnowania czasu, woli żyć aktywnie. Często można spotkać ją na górskim szlaku lub w podróży do różnych zakątków świata. Stara się łączyć stałą pracę z podróżowaniem.
Kasia od kilku lat prowadzi bloga Obserwatorium podróży (www.obserwatoriumpodrozy.com). Opisuje na nim swoje wyjazdy.