W niedzielny wieczór (3.09) zakończyły się rozgrywki prowadzone w ramach Mistrzostw Europy. Mecz o finał zapowiadał się dość przewidująco –  faworytem od początku byli Rosjanie. Ich dynamiczny sposób gry, a zarazem świetna technika sprawiły, że już w fazie grupowej okazali się liderem. Tak też było w pierwszych minutach meczu finałowego. Wydawałoby się, że przeciwnik nie ma najmniejszych szans.

Rywale nie dali się jednak tak  łatwo pokonać. Drużyna z Niemiec mimo fatalnego początku udowodniła, że nie stanowią słabszego ogniwa wygrywając w znakomitej formie drugi set. Spotkanie to było naprawdę wyjątkowe. Oba zespoły pokazały się z najlepszej strony prezentując grę na najwyższym poziomie. Mimo zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Sbornej.
Po zakończonym pojedynku ogłoszono również MVP tegorocznych Mistrzostw Europy. Został nim rosyjski siatkarz Maksym Michajłow.

Gratulujemy rosyjskim siatkarzom zwycięstwa! Można stwierdzić, że swoim poziomem gry zasłużyli na złoty medal.

Mamy nadzieję, że wkrótce i nasza reprezentacja ponownie powróci na właściwe tory 😉