Grzegorz Gawlik
Grzegorz Gawlik
PODRÓŻNIK, ALPINISTA, ZDOBYWCA WULKANÓW, DZIENNIKARZ, FOTOGRAF i in.

76 państw, 6 kontynentów, kilkusetkrotne przekroczenie granic międzypaństwowych.

Ponad 40 szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim, w Kordylierze Wulkanicznej i na Borneo, setki niższych szczytów.

49 wulkanów: aktywnych (31), drzemiących i nieaktywnych (projekt „100 WULKANÓW” realizowany od 2006 roku, jedyny taki na świecie) oraz 92 inne miejsca wulkaniczne, m.in. mniej istotne wulkany, wulkaniczne: pustynie, jaskinie, formacje skalne, pola geotermalne i gejzery, pola lawowe.

Pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, jaskinie, kaniony, etc.
Z wykształcenia prawnik, absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Dziennikarz, współpraca m.in. z telewizją TVN24, TVN24BiŚ, TVP.INFO, TVN, TVP1, TVP2, TVP Katowice (wywiady, rozmowy na żywo, komentarze), portalami: Interia.pl, Onet.pl, Interia360.pl, WP.pl, National-geographic.pl, Natemat.pl, Red Bull Adventure, prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, z rozgłośniami radiowymi (np. Trójka Polskie Radio, TOK.FM, Polskie Radio Katowice) i z mediami lokalnymi; prelegent przy różnych okazjach; laureat m.in. w plebiscycie: Najlepszy Dziennikarz Obywatelski 2012 (Interia360.pl) i nagroda czytelników Interii za najlepszy artykuł w roku 2012.
Autor książki sensacyjno-przygodowej pt. Kamień Zagłady wydanej w listopadzie 2013 (ISBN: 978-83-7856-161-3), książki podróżnicze i przewodniki turystyczne w przygotowaniu.
Autor reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych i sprzętowych, wywiadów, dzienników, relacji z wypraw i blogów, autor tekstów w dwóch pracach zbiorowych wydanych przez Agorę/Gazetę Wyborczą i Interię360, ponad dwa miliony odsłon napisanych artykułów.
Laureat plebiscytu „Absolwent z Pasją 2014” zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej.
Laureat nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17-tych Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015 r.).
Baza ponad 200 tysięcy zdjęć i filmów, wystawy zdjęć.
Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Samodzielna organizacja wszystkich swoich wypraw.

  • Zdjęcia
×
Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.