fot. materiały organizatora

22 kwietnia 2017 odbędzie się I memoriał Janusza Nabrdalika. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sosnoowcu w obiekcie wspinaczkowym Sport Poziom 450.

Janusz Nabrdalik uznawany jest za jednego z najlepszych wspinaczy skałkowych. Niestety po długiej i ciężkiej chorobie 23 listopada 2012 roku wspinacz zmarł. Janusz Nabrdalik był bardzo znany w śląskim środowisku wspinaczkowym, ale nie tylko. Znany był właściwie w całej Polsce. Jest założycielem firmy produkującej uprzęże wspinaczkowe – Lhotse. Firma do dzisiaj funkcjonuje dzięki żonie Janusza – Oldze Nabrdalik.

Warto wspomnieć, że Janusz był także taternikiem i uczestnikiem pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse. Nabrdalik urodził się i mieszkał w Sosnowcu.

Dzięki inicjatywie Olgi, redakcji On the Summit, właściciela obiektu Sport Poziom 450 i Polskiego Towarzystwa Sportów Ekstremalnych udało się rozpocząć pracę nad nowym przedsięwzięciem skoncentrowanym w całości na wyjątkowej postaci jaką bez cienia wątpliwości był Janusz. Zawsze uśmiechnięty, otwarty do ludzi, przyjazny i pomocny. Tak zapamiętali go przyjaciele, którzy do dziś nie mogą się pogodzić z jego przedwczesną śmiercią.

Program memoriału zapowiada się bardzo ciekawie. Można zapisać się na zawody wspinaczkowe „Nabrdal Wall” oraz wysłuchać prelekcji przyjaciół Janusza: Andrzeja Marcisza, Jerzego Natkańskiego czy Janusza Majera i wielu innych.

Zapisy na zawody wspinaczkowe:
http://poziom450.pl/zapisy/

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1227512740669163/

Plakat: materiały organizatora

 

Katarzyna Irzeńska
Obserwatorium podróży
www.obserwatoriumpodrozy.com

___

Katarzyna Irzeńska
Blogerka, pasjonatka górskich wędrówek oraz podróżowania. Każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Urodziła się i mieszka na Śląsku, dlatego bardzo często bywa w Beskidach. Nie lubi marnowania czasu, woli żyć aktywnie. Często można spotkać ją na górskim szlaku lub w podróży do różnych zakątków świata. Stara się łączyć stałą pracę z podróżowaniem.
Kasia od kilku lat prowadzi bloga Obserwatorium podróży (www.obserwatoriumpodrozy.com). Opisuje na nim swoje wyjazdy.