(fot. Katarzyna Irzeńska, W drodze na Klimczok)

Tym razem chciałam przedstawić ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu aktywnie w górach na Klimczoku i Szyndzielni. Dlaczego wybrałam te miejsca? Po pierwsze zarówno w okolicy Klimczoka jest schronisko górskie PTTK jak i na Szyndzielni. Po drugie obie góry znajdują się dość blisko siebie.

Klimczok (1117 m n.p.m) – to szczyt należący do Beskidu Śląskiego, który położony jest w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry. Na zboczach Magury znajduje się Schronisko PTTK.

Szyndzielnia (1028 m n.p.m) – szczyt w Beskidzie Śląskim, który wznosi się na północ od Klimczoka. Szyndzielnia leży pomiędzy doliną Olszówki, Wapienicy i Białki. Dostać się tu można z Bielska Białej. Jeżeli podróżujesz z dziećmi lub sam nie czujesz się na siłach by wejść na Szczyt to możesz się tu dostać dzięki kolejce linowej. Zanim jednak zdecydujesz się na transport nią sprawdź w jakich miesiącach i godzinach jest czynna kolejka.

Z Klimczoka i Szyndzielni prowadzi wiele szlaków do różnych ciekawych miejsc. Przy okazji tuż pod Klimczokiem znajduje się chatka turystyczna, którą odwiedza masa wędrowców. Znajdują się w niej różne fotografie związane z szczytem, okolicą ale także ogólnie górami.

Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie nocleg w jednym ze schronisk i przyjechać tu na weekend. Nie ma tu miejsca na nudę, także szczerze polecam odwiedzić Klimczok i Szyndzielnię na weekend.

Katarzyna Irzeńska
Obserwatorium podróży
www.obserwatoriumpodrozy.com

___

Katarzyna Irzeńska
Blogerka, pasjonatka górskich wędrówek oraz podróżowania. Każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Urodziła się i mieszka na Śląsku, dlatego bardzo często bywa w Beskidach. Nie lubi marnowania czasu, woli żyć aktywnie. Często można spotkać ją na górskim szlaku lub w podróży do różnych zakątków świata. Stara się łączyć stałą pracę z podróżowaniem.
Kasia od kilku lat prowadzi bloga Obserwatorium podróży (www.obserwatoriumpodrozy.com). Opisuje na nim swoje wyjazdy.