Jazda na rowerze to popularna aktywność fizyczna. Jest to sposób na spędzenie czasu wolnego dla wszystkich, niezależnie od kondycji czy wieku. Jednak nie zawsze każdy ma możliwość wyjść na zewnątrz. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem są rowery stacjonarne. Na rynku oferowanych jest obecnie wiele modeli i czasem wybór może okazać się trudny. W takim wypadku przyda się ranking najlepszych produktów, który znajdziesz w poniższym artykule. 

Spis treści 

  1. Ranking rowerów treningowych – na czym się skupić? 
  2. Jak wybrać rower stacjonarny? Ranking
  3. Ranking rowerów stacjonarnych – podsumowanie
Rower stacjonarny - ranking i testy sprzętu.

Ranking rowerów treningowych – na czym się skupić? 

Rowerek treningowy stacjonarny to sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu czy siłowni. Nie musisz mieć wielkiego budżetu, by skompletować sobie w wolnym pokoju lub garażu własne miejsce do aktywności fizycznej.

Dlaczego warto kupić rower stacjonarny?

Wybierając rower stacjonarny, możesz być spokojny o komfortowy trening. Urządzenie znajduje się wewnątrz pomieszczenia, więc nie musisz się martwić o warunki atmosferyczne. Słońce, deszcz czy śnieg – nie ma znaczenia. W przypadku rowerka stacjonarnego samodzielnie dobierasz sobie porę oraz czas treningu. W ostatnich latach ludzie zaczęli sobie zdawać sprawę, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia. Rowerek stacjonarny jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Jest to także sprzęt, który przydaje się w rehabilitacji. Dzięki niemu możesz poprawić ogólną sprawność organizmu. Może to być również forma rozgrzewki przed właściwym treningiem. 

Rowerek jest także przydatny w trakcie zrzucania wagi. Nie musisz martwić się o karnet oraz godziny otwarcia siłowni czy klubu fitness. Rowerek stacjonarny to urządzenie dla każdego. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel. Czy chcesz trenować, czy jest to forma rehabilitacji np. kręgosłupa, czy sposób na zrzucenie paru kilogramów – rowerek stacjonarny to zawsze dobry pomysł. 

Ranking rowerów stacjonarnych – zdjęcie roweru.

Jak wybrać dobry rower stacjonarny

Zanim przejdziesz do rankingu produktów, warto się zastanowić wcześniej, jaki powinien być dobry rower stacjonarny. By móc czerpać zysk oraz przyjemność z takiego rodzaju aktywności fizycznej potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Bez niego nawet największe wysiłki mogą pójść na marne. Jak wybrać dobry rower stacjonarny? Oto najważniejsze kwestie, które powinieneś wziąć pod uwagę w trakcie zakupów:

  • mechanizm oraz koło zamachowe – obecnie na rynku dostępne są rowerki z różnymi mechanizmami. Najczęściej spotykane są jednak urządzenia z napędem magnetycznym. W kole zamachowym, które jest bardzo ważne dla prawidłowego działania rowerka, znajdują się magnesy. Odpowiadają one za regulację oporu w trakcie treningu. Im są bliżej koła zamachowego, tym większy opór i więcej siły trzeba, by poruszyć pedałami;
  • funkcje oraz programy – nowoczesne rowerki stacjonarne wyposażone są dodatkowe funkcje oraz programy, które umożliwiają kontrolowanie postępów w treningu oraz informują o aktualnych parametrach. Przykładowo wiele produktów posiada możliwość mierzenia tętna. Dzięki wbudowanym programom możesz również zaplanować sobie trening, ustawić konkretne parametry np. wybrać ćwiczenie interwałami lub cardio; 
  • transport – rowerek stacjonarny może mieć jedno miejsce w domu, ale możesz chcieć go również transportować z pokoju do pokoju. Może się okazać, że przy okazji remontu, wizyty znajomych czy rodziny konieczny jest jego transport do innego pomieszczenia. Gdy będziesz wybierał rowerek, zwróć uwagę na jego wagę, ale również elementy, które będą ułatwiały przenoszenie sprzętu. Wiele produktów posiada rolki czy kółeczka, dzięki którym bez większego wysiłku zmienisz lokalizację urządzenia. Zadbaj również o to, by rowerek miał możliwość regulowania wysokości. Jest to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa podczas treningu, gdyż sprzęt będzie stał stabilnie.
Rower treningowy – ranking pozwoli Ci wybrać najlepszy!

Jak wybrać rower stacjonarny? Ranking

Skoro wiesz już, na co zwrócić uwagę w procesie decyzyjnym, pora na przedstawienie konkretnych produktów. Poniżej znajduje się pięć najlepszych rowerków, które znajdują się w ofercie sklepu Spokey.pl. Podczas tworzenia zestawienia, wzięliśmy pod uwagę wszystkie powyższe parametry. Oto nasz ranking najlepszych rowerów stacjonarnych od Spokey.

Miejsce 5. Rower magnetyczny Spokey XFIT+

Pierwszy produkt w naszym zestawieniu. Spokey XFIT+ jest wyposażony w regulowane siodełko, które możesz dostosować do własnych potrzeb. Jest to niewielki produkt, który możesz swobodnie składać i transportować. Model posiada 8 stopni regulacji oporu. Waga koła zamachowego wynosi 1,8 kg. XFIT+ dokonuje również podstawowych pomiarów. Możesz kontrolować czas, prędkość, dystans, kalorie oraz całkowitą odległość. 

Rower magnetyczny Spokey XFIT+

Miejsce 4. Rower magnetyczny Spokey VITAL+

Na miejscu czwartym uplasował się model Spokey VITAL+. Nieco bardziej zaawansowany sprzęt, który posiada wbudowane w rączki sensory pulsu. 4-kilogramowe koło zamachowe to gwarancja intensywnego treningu. Dodatkowo warto wspomnieć, że zostało ono wykonane w technologii TOTAL WORK, która zwiększa jego wydajność. Model ma 8-stopniową regulację oporu. Jest to produkt dla każdego niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Dzięki wbudowanym funkcjom masz możliwość kontrolowania czasu ćwiczeń, prędkości czy liczby spalonych kalorii. 

Rower magnetyczny Spokey VITAL+

 

Miejsce 3. Rower magnetyczny Spokey FITMAN

Spokey FITMAN to pierwszy produkt na podium naszego zestawienia. 4-kilgramowe koło zamachowe pracuje niezwykle cicho. 8 stopni regulacji oporu to możliwość dostosowania poziomu treningu do indywidualnych potrzeb. Jest to ergonomiczny rower, który nie zajmuje wiele przestrzeni, ale gwarantuje dobre wyniki w treningu. Technologia SP RANGY to kompaktowość oraz lekkość, ale zarazem stabilność. Warto również zwrócić uwagę na stylistykę. FITMAN to produkt z linii DARK LINE, która jest utrzymana w ciemnych tonacjach, dzięki czemu Twoja minisiłownia będzie się prezentować pierwszorzędnie. Z zastosowanych technologii należy wspomnieć o SENSE-I, która odpowiada za kontrolę pulsu. 

Rower magnetyczny Spokey FITMAN

Miejsce 2. Rower magnetyczny Spokey LORDI

Srebrny medal wędruje do modelu Spokey LORDI. W tym przypadku mamy do czynienia z 5-kilogramowym kołem zamachowym. Zostało ono wzmocnione technologią OPTIMIZED POWER, dzięki czemu pracuje jak produkt 7-kilogramowy. Rower posiada duży monitor wyposażony również w miejsce na telefon czy tablet. Rozmiary oraz waga sprawiają, że jest bardzo stabilny, a co za tym idzie również bezpieczny. LORDI to sprzęt bardzo cichy, więc nie przeszkadza innym domownikom. Podobnie jak w przypadku Spokey FITMAN w tym modelu również zastosowano technologie DARK LINE oraz SENSE-I. Ekran roweru jest wyposażony w funkcje pomiaru czasu, dystansu, prędkości, pulsu czy spalonych kalorii.

Rower magnetyczny Spokey LORDI

Miejsce 1. Rower spinningowy Spokey KATANA

Jaki sprzęt zamyka nasz ranking? Rower stacjonarny Spokey KATANA. Jest to sprzęt polecany przez profesjonalnych sportowców. To najwyższy model w całym zestawieniu. Spokey KATANA posiada regulację siodełka w pionie oraz poziomie. Dzięki zastosowaniu technologii SKYBIKE siedzenie jest również amortyzowane. Wpływa to na komfort treningu. Możesz również dostosować wysokość kierownicy. 13-kilogramowe koło zamachowe to gwarancja widocznych efektów ćwiczeń. Spokey KATANA sprawdzi się świetnie w treningu cardio. Pedały roweru są pokryte antypoślizgowym materiałem oraz posiadają paski zaciskowe na buty, dzięki którym stopy są ustawione w jednej pozycji. Na kierownicy znajduje się również uchwyt na telefon lub tablet. Rower posiada również kółka transportowe, dzięki którym możesz łatwo przewozić sprzęt.

Rower spinningowy Spokey KATANA

Ranking rowerów stacjonarnych – podsumowanie

Nie możesz się zdecydować na konkretny rower treningowy? Ranking, który dla Ciebie stworzyliśmy, powinien ułatwić Ci zadanie kupna tego sprzętu. Biorąc pod uwagę poszczególne parametry takie, jak waga koła zamachowego, mobilność oraz zastosowane technologie, możesz wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się model Spokey KATANA. Dlaczego warto go kupić? Odpowiada nasz ekspert:

Ranking rowerów treningowych - opinia specjalisty.

Zadbaj o swoje zdrowie z rowerem stacjonarnym od Spokey. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wybierz idealny sprzęt do ćwiczeń!