Trening cardio to świetny sposób na utrzymanie sprawności fizycznej. Do codziennych ćwiczeń w domu można wykorzystać orbitrek. Przedstawiamy ranking modeli i podpowiadamy, jak wybrać najlepszy orbitrek. Sprawdź!

Spis treści 

  1. Najlepszy orbitrek, czyli jaki?  
  2. Jak wybrać dobry orbitrek?
  3. Dobry orbitrek - wybierz sprzęt na podstawie rankingu!
  4. Orbitrek - najlepszy wybór dla Twojego biznesu 
Najlepszy orbitrek podczas testowania na zewnątrz.

Najlepszy orbitrek, czyli jaki?  

Specjaliści są zgodni, że orbitrek to jeden z najbardziej wszechstronnych sprzętów treningowych. Będzie doskonałym rozwiązaniem dla miłośników intensywnego treningu. Sprzęt pozwala na aktywację wszystkich partii mięśniowych, ponieważ podczas ćwiczeń pracują zarówno kończyny górne, jak i dolne. O faktycznej przydatności orbitreku decydują jego parametry, dlatego wybierając sprzęt, należy je odpowiednio dopasować do własnych potrzeb. Na rynku można znaleźć wiele modeli orbitreków. Najlepszy będzie taki, który w pełni będzie spełniał Twoje oczekiwania i pozwalał na osiągnięcie zamierzonych celów sylwetkowych. 

Pierwsze i najważniejsze parametry orbitreka to typ zaimplementowanego systemu hamowania. Jako urządzenia domowe najczęściej wybieranym jest orbitrek magnetyczny. Oznacza to, że koło, które jest głównym elementem budowy sprzętu, posiada specjalne magnesy. Podczas treningu generują one obciążenie poprzez pole magnetyczne. Intensywność tego pola możemy dostosować przy użyciu zamontowanych mechanizmów regulacji, takich jak pokrętła czy przyciski. Ten rodzaj sprzętu cechuje się długą żywotnością i cichą pracą. Będzie idealny dla osób na każdym poziomie sprawności fizycznej. 

Prościej działającym sprzętem jest orbitrek mechaniczny, generujący opór poprzez zastosowanie hamulca. Urządzenie jest mniej wytrzymałe oraz posiada ograniczenia związane z regulacją obciążenia. Jest jednak stosunkowo tańsze. Jeśli zależy Ci na rozbudowanej elektronice, doskonale sprawdzi się orbitrek elektromagnetyczny. Osobnym rodzajem są też orbitreki powietrzne, jednak ich wadą jest stosunkowo wysoka cena. 

Jak wybrać dobry orbirtek?

Wybierając dobry orbitrek, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego budowę i technologię wykonania. Najlepsze będą modele posiadające wytrzymałą konstrukcję. Warto przyjrzeć się konkretnym parametrom składającym się na sprzęt, ponieważ dzięki temu uzyskasz możliwość dopasowania funkcji do swoich potrzeb. 

Najlepszy orbitrek podczas intensywnego treningu.

Waga koła zamachowego

Waga koła ma znaczenie pod kątem wpływu na maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie generować sprzęt. Dla osób, które zamierzają ćwiczyć na orbitreku pierwszy raz zaleca się zakup lżejszego obciążenia do 10 kg. Dla bardziej wymagających sprawdzą się trenażery o wadze koła w przedziale 10-20 kg. To zdecydowanie najpopularniejsza kategoria. Waga koła do 30 kg będzie idealna dla najbardziej wymagających użytkowników. 

Regulacja oporu

Codzienny trening na orbitreku okaże się wygodniejszy, jeśli sprzęt będzie wyposażony w elektroniczny system regulacji i funkcjonalny wyświetlacz. Pozwala to na odpowiednie dostosowanie pracy sprzętu względem aktualnych wymagań. W przypadku urządzeń, które nie posiadają elektrycznej regulacji, odbywa się ona za pomocą pokrętła. 

Waga i nośność

Podczas zakupu warto sprawdzić wagę orbitreka – jaki najlepszy sprzęt będzie prosty w przenoszeniu? Oczywiście orbitrek składany. Dzięki temu nie tylko z łatwością przetransportujesz go z jednego pomieszczenia do drugiego, ale również schowasz wtedy, gdy będzie to konieczne. Do tego dochodzi maksymalna nośność sprzętu, powiązana z wagą użytkownika.

Funkcje 

Dodatkowe funkcje pozwalają na zwiększenie możliwości sprzętu, dzięki czemu ćwiczenie na nim staje się optymalne, a przy tym efektywne i dopasowane. Poza wgranymi planami treningowymi możesz liczyć na pomiar czasu, dystansu, prędkości, pulsu czy spalonych kalorii. Takie parametry pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie treningu do osiągnięcia zamierzonych celów. Dodatkowo niektóre urządzenia posiadają możliwość łączności Bluetooth, co pozwala na łatwe sparowanie orbitreków z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony czy tablety. 

Jak wybrać dobry orbitrek? Sprzęt podczas użytkowania.

Dobry orbitrek – wybierz sprzęt na podstawie rankingu! 

Dla osób, które wciąż zastanawiają się, jaki orbitrek najlepszy, przygotowaliśmy krótki ranking najpopularniejszych modeli, który pozwoli na podjęcie decyzji na temat parametrów i funkcji sprzętu. Zapraszamy!

Miejsce 3. Trenażer eliptyczny magnetyczny Spokey PLANET 

Ranking otwiera orbitrek PLANET, który pozwala na uzyskanie optymalnych wyników podczas każdego treningu. Umożliwia dostosowanie ćwiczeń do własnych potrzeb, dzięki 8-stopniowej skali regulacji oporu magnetycznego. Jego wyjątkowość pozwala na zastosowaniu 5-kilogramowego koła zamachowego, które pracuje jak koło 8-kilogramowe, a to wszystko dzięki technologii OPTIMIZED POWER. 

Dla wygody posiada duży wyświetlacz LCD, dzięki któremu można monitorować czas treningu, pokonany dystans, spalone kalorie, przebieg całkowity, czy chociażby puls. Model PLANET został przygotowany z myślą o osobach, które cenią dbałość o swoją formę. Dzięki klasycznemu designowi  doskonale sprawdzi się w każdej przestrzeni. 

Ranking orbitreków – Spokey Planet z bliska.

Miejsce 2. Trenażer eliptyczny z regulacją długości kroku Spokey ALEAR 

Bardzo uniwersalny i jednocześnie wytrzymały model ALEAR doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Został wyposażony w 8-kilogramowe koło zamachowe, które dzięki technologii OPTIMIZED POWER pracuje jako koło o wadze 10 kg. Daje możliwość ręcznej 8-stopniowej regulacji oporu magnetycznego, dzięki czemu daje możliwość swobodnego dopasowanie względem indywidualnych potrzeb wielu użytkowników. 

Model ALEAR wyróżnia się dzięki dopasowaniu długości kroku do osoby ćwiczącej, a także możliwości wyboru rodzaju treningu. Trenażer pozwala na regulację 3-stopniową. Dla lepszego komfortu podczas wykonywania ćwiczeń prezentowany oribtrek został wyposażony w duży wyświetlacz, dzięki któremu można monitorować czas treningu, dystans, spalone kalorie, przebieg całkowity, czy puls.

Dobry orbitrek Spokey Alear – zdjęcia produktowe.

Miejsce 1. Orbitrek z kołem z przodu Spokey LOTUS+

Nasz ranking orbitreków wygrywa niezawodny model LOTUS+, który sprawdzi się w każdej sytuacji, dostosowując się do potrzeb użytkowników. Urządzenie posiada 7-kilogramowe koło zamachowe umieszczone w przedniej części konstrukcji, dzięki czemu ułożenie stóp podczas treningu jest bardziej naturalne i zwiększa efekty ćwiczeń. Dodatkowo, dzięki technologii OPTIMIZED POWER, pracuje jako koło o wadze 8 kg. Możliwości koła z przodu pozwalają na odwzorowanie naturalnych ruchów podczas biegania. Model jest też znacznie mniejszy, dzięki czemu z łatwością znajdzie się na niego miejsce nawet w ograniczonej przestrzeni. 

Opór mechaniczny z ośmiostopniową, ręczną regulacją zapewnia płynną pracę orbitreka. Wbudowane rolki transportowe ułatwiają przemieszczanie się sprzętu. Orbitrek posiada wbudowany czujnik pulsu, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, by ćwiczyć bezpiecznie i efektywnie. LOTUS+ został wyposażony w technologię TOTAL WORK pozwalającą na zwiększenie wydajności koła zamachowego. Dzięki temu sprzęt będzie służył przez długi czas, nawet przy wysokiej eksploatacji. Design utrzymany w ciemnych tonacjach pozwala na uzyskanie klasycznego wyglądu, który wniesie nieco elegancji do każdej siłowni. 

Najlepszy orbitrek Spokey Lotus+ – zdjęcia produktowe.

Orbitrek – najlepszy wybór dla Twojego biznesu 

Eksperci podkreślają, że trening na orbitreku pozwala na zaangażowanie do pracy dużej ilości mięśni. 

Najlepszy orbitrek – opinie eksperta.

Wszystkie te parametry posiada najlepszy orbitrek w naszym zestawieniu, czyli model LOTUS+. Dzięki optymalnej konstrukcji umożliwia naturalne ułożenie stóp podczas treningu, co sprawia, że ćwiczenia są nie tylko efektywniejsze, ale również wspierają Twoje zdrowie.

Jeśli szukasz sprzętu do wyposażenia swojej siłowni lub klubu fitness, sprawdź naszą ofertę na Spokey.pl i wybierz optymalne orbitreki dostosowane do potrzeb wielu użytkowników.