Rolki agresywne to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy w tradycyjnej jeździe na rolkach czują się pewnie i którzy potrzebują spróbować czegoś nowego. Są także świetnym pomysłem dla spragnionych nowych wyzwań i codziennej dawki adrenaliny. Chcesz dowiedzieć się, co wyróżnia rolki agresywne oraz do jakiej jazdy są one przeznaczone i przesiąść się na ten model rolek? A może po prostu spróbować czegoś nowego i ekscytującego? Jeśli tak, to przeczytaj nasz artykuł! 

 

 

Jak wygląda jazda na rolkach agresywnych?

Jazda na rolkach agresywnych zdecydowanie różni się od tej tradycyjnej, która jest spokojniejsza i wolniejsza. Liczne tricki, skoki i akrobacje to znak rozpoznawczy jazdy agresywnej. Doświadczeni i zaawansowani użytkownicy rolek spragnieni intensywnych wrażeń i większej dawki adrenaliny bardzo często zmieniają rolki rekreacyjne na agresywne. Nic dziwnego, ekstremalny styl jazdy pełen ewolucji i tricków wygląda naprawdę imponująco i przynosi wiele satysfakcji. Terenem do jazdy agresywnej jest skatepark, ale również miejska przestrzeń i wszystko to, co się w niej znajduje. Taki styl jazdy ma w sobie dużo kreatywności i wolności, ponieważ sami decydujemy, jak wykorzystamy otaczającą nas infrastrukturę. Jeśli marzy Ci się jazda po murkach i ślizganie po rurkach, to jazda na rolkach agresywnych jest zdecydowanie dla Ciebie!

 

 

Co wyróżnia rolkę agresywną?

Nie tylko styl jazdy, ale także same rolki agresywne różnią się od tych tradycyjnych swoją budową. Przeznaczeniem rolek agresywnych jest wykonywanie ewolucji. Są zaprojektowane z myślą o wysokich obciążeniach i dynamicznej jeździe z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej, czy ewolucji w skateparku. Są także cięższe i stabilniejsze od modeli fitnessowych czy rekreacyjnych za sprawą masywniejszej i szerszej budowy. Rolki agresywne różnią się też kółkami - są mniejsze i bardziej twarde niż w tradycyjnych rolkach. Co więcej, same rolki są wyposażone w 4 koła (tej samej lub różnej wielkości) albo tylko w dwa większe. Pomiędzy kółkami znajduje się wgłębienie, które ułatwia wykonywanie grindów. Przyjrzyjmy się, jak zbudowane są popularne rolki do jazdy agresywnej Spokey SHAPEZ.

 

 

Rolki agresywne od Spokey

SHAPEZ od Spokey to nowe rolki stworzone specjalnie do jazdy agresywnej i do nauki grindowania. Posiadają twardy but zapinany na rzep, który doskonale podpiera kostkę i trzyma piętę” oraz pozwala na dopasowanie do stopy użytkownika. Ustawienie kół antirocker, ułatwia naukę grindowania i doskonalenie umiejętności jazdy agresywnej, to dlatego są idealne zarówno do nauki tricków, jak i dla doświadczonych riderów. Model SHAPEZ ma większe kółka (64 mm) niż w standardowych modelach rolek do jazdy agresywnej, dzięki czemu rolki są bardziej zwrotne, a skręcanie i manewrowanie jest w nich jeszcze łatwiejsze. Kółka te posiadają również optymalną twardość do jazdy agresywnej (89A). Wewnętrzne koła są umiejscowione w sporej odległości od siebie, co jeszcze bardziej ułatwia slidowanie i grindowanie. Solidny liner, absorbująca wkładka antishock oraz szerokie i płaskie soulplates (półki”), sprawiają, że jazda na rolkach agresywnych SHAPEZ jest wyjątkowa!

 

 

Gdzie na rolki agresywne?

Rolki agresywne to odmiana dla tych, którzy pragną zacząć uprawiać bardziej hardcorową jazdę. W końcu jazda na rolkach zostaje wzbogacona o pokonywanie różnych przeszkód i wykonywanie tricków, co sprawia, że jest zdecydowanie bardziej wyczynowa i ekstremalna niż ta tradycyjna. Agresywny rodzaj jazdy można uprawiać przede wszystkim w skateparku, który charakteryzuje wykonywanie tricków na specjalnie zaprojektowanym torze przeszkód, na rampie, gdzie wykonujemy tricki na obiekcie zwanym half pipe oraz w przestrzeni miejskiej, gdzie do robienia akrobacji wykorzystuje się architekturę otaczającego miasta. To tak zwana jazda streetowa. 

 

Tricki na rolkach agresywnych

Chcąc uprawiać jazdę agresywną, warto najpierw opanować podstawowe techniki jazdy na tradycyjnych rolkach i czuć się na nich pewnie. Dopiero potem należy zacząć naukę jazdy agresywnej i jej elementów. Ważne jest, aby pamiętać o stopniowaniu jeśli chodzi o wielkość i trudność pokonywania elementów oraz przeszkód. Tradycyjnie na rolkach agresywnych możemy wykonywać na przykład:

  • graby, czyli tricki polegające na łapaniu rolek rękoma w różny sposób,
  • grindy, czyli tricki, które polegają na ślizgu się po rurce lub innej krawędzi elementu na przykład murku,
  • slidy, czyli ślizganie się po powierzchniach, które nie są metalowe. 

 

Jazda agresywna ma w sobie dużo swobody, nie ma w niej sztywnych zasad, a pomysły na tricki są często spontaniczne i rodzą się w głowie osoby jeżdżącej.

 

 

Jazda na rolkach agresywnych to solidna dawka emocji i ekstremalnych wrażeń. Masz opanowane rekreacyjne rolki do perfekcji? Sięgnij po więcej i sprawdź się w nowej jeździe! Dzięki specjalnej budowie rolki agresywnej liczne tricki i akrobacje w skateparku czy w miejskiej przestrzeni nie będą czymś niemożliwym. Rolki agresywne SHAPEZ od Spokey to idealne rolki przystosowane do wysokich obciążeń i hardcorowej jazdy. Na nich ewolucje będą jeszcze bardziej zapierające i wyjątkowe!