Już 9 września w Warszawie odbędzie się pionierski maraton pływacki z Warszawy do Nowego Dworu Mazowieckiego organizowany przez naszego ambasadora Leszka Naziemca oraz Silesia Winter Swimming/ IISA Polska. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie, obejmujące pływanie na otwartych wodach. Dystans, który będzie obowiązywał zawodników to 30 km.

Organizatorzy tworząc to wydarzenie wyznaczyli sobie konkretne cele. Jednym z nich była promocja tego rodzaju pływania oraz stworzenie pionierskiego projektu, który być może stanie się coroczną, cykliczną imprezą.
Ważną ideą jest również szerzenie świadomości poziomu zanieczyszczenia polskich wód i walka z tym zjawiskiem. Obecny stan rzek w Polsce pozostawia wiele do życzenia, dlatego istotne jest zwrócenie uwagi społeczeństwu na dany problem.

W tym roku impreza sportowa będzie miała charakter zamknięty – na starcie staną jedynie doświadczeni pływacy z klubu. Kolejna edycja prawdopodobnie umożliwi udział innym, po wcześniejszej weryfikacji umiejętności pływackich.

Już teraz zapraszamy Państwa 9.09 o 9:00 na start maratonu, tj. plaża miejska przy moście północnym w Warszawie, aby wspólnie kibicować i wspierać zawodników! 🙂

http://www.rokwisly.pl/wydarzenia/klg-sa-maraton-wislany/