Leszek Naziemiec
Leszek Naziemiec
Pionier i promotor  zimowego pływania w Polsce

Sportowiec, który ukończył ponad 100 maratonów biegowych, biegi 100-kilometrowe, Ironmana, Vasaloppet, 24 godzinne zawody pływackie. W sztafecie pływackiej przepłynął Kanał Elbląski i Kanał la Manche.

W Polsce zainicjował wiele imprez sportowych, m.in. Nic Maraton, Maraton Cyborga, akcję Superpływak. Jest pionierem i promotorem  zimowego pływania w Polsce, zawody organizowane przez Naziemca w Katowicach w 2017 roku będą mieć już rangę pucharu świata.

OSIĄGNIĘCIA

2017 – organizuje wyprawę  w Arktykę na Svalbard, gdzie wraz zaproszonymi  pływakami zmierzy się z rekordami  pływackimi w Oceanie Arktycznym. Jest to polska pionierska wyprawa pływacka.

2016 – mianowany szefem polskiej sekcji International Ice Swimming Association. Największym osiągnięciem jest przeprowadzenie przez Bałtyk w sierpniu tego roku 6 osobowej ( 2 osoby rezerwowe) sztafety z Dziwnowa do Szwecji, oczywiście aktywnie w tej sztafecie pływając. Jest to pierwszy w historii udany przepływ przez Bałtyk, oczywiście dokonany w samych kąpielówkach i czepkach.

2016 – jako jedyny Polak zaproszony na najdłuższe arktyczne zawody pływackie z okazji 100 lecia Murmańska, na których stawiła się czołówka światowa. Jest to pierwszy udany przepływ w historii, oczywiście w samych kąpielówkach i czepkach.

2016 – przepłynął najdłuższy odcinek w lodowej wodzie w Polsce (0,5 ºC  tem. wody, -13 temp. powietrza)

2015 – najszybszy pływak w zimnej wodzie w Polsce

2015 – Najlepszy Polski zawodnik Siliesia Winter Swimming 2015

Od 2013 – Mistrz Czech w pływaniu zimowym (styl klasyczny)

 

  • Zdjęcia
×
Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.